Preskočiť na obsah

Vlastivedný projekt tretiakov – opäť sme sa stretli, tentoraz v Bratislave……

Koniec školského roka v znamení veľkých horúčav a o to väčších v Bratislave – ani to nám nepokazilo poslednú časť nášho projektu. Deti z Horného Hričova pricestovali vlakom do Bratislavy, aby navštívili našu školu a absolvovali s nami prechádzku Starým Mestom.

Poctivo sme sa pripravovali, vybrali sme si najznámejšie pamiatky v blízkosti našej školy, vyhľadali o nich informácie a naučili sme sa prerozprávať povesti, ktoré sa k nim viažu. Vymysleli sme okruh a smer prehliadky a pre deti z Hričova sme nakreslili plánik s legendou. Ich úlohou bolo počas prehliadky postrehnúť názov zastávok a do plániku si ich zapisovať. Deti trpezlivo počúvali a starostlivo zapisovali. Po návrate do školy sme ich snahu vyhodnotili a odmenili.

Pred obedom si chlapci zahrali odvetný futbalový zápas. Tak ako chlapcom z Hričova sa darilo u nich doma, aj naši chlapci využili výhodu domáceho prostredia a zápas vyhrali.

Sme veľmi šťastní, že náš plán a zámer tento projekt zrealizovať sa vydaril. Okrem získaných vedomostí mnohí prvýkrát cestovali vlakom, spoznali miesto na Slovensku, kde ešte nikdy neboli a možno by ho nikdy nenavštívili. No najcennejšie sú nové kamarátstva, ktoré, veríme, dokážeme udržať a vymyslíme, ako sa môžeme znova stretnúť.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám v našej snahe pomáhali!

Máte otázku, pripomienku alebo pochvalu?
Vaša správa bude odoslaná správcovi stránky. Nie je verejná.
Správa je súkromná
✓ Ďakujeme! Vaša správa bola odoslaná.